Еден тип слој Кејџ

Краток опис:

Еден тип несилки кафез слој кафез е одгледување јајце врска пилешко, по pullet расте до 12 недели или 16 недели ги транспортираат до слој cage.Its предност е зголемување на производството на јајца до 98%, што е многу лесно да се справи пилешко отпад и намалување на пренос на болеста. Животниот век е 15-20 години. 1.Easy да assemble.Feeding и лесен за управување, освен просторот, ефикасно спречување на заразни болести, да се зголеми стапката на преживување 2.Number на кокошки секоја единица површина далеку ги надминува flating одгледување начин, тоа може да ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Порт: Yantai или Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  descrip производ

  А  Вид на несилки  кафез

  Слој кафез е одгледување јајце врска пилешко, по pullet расте до 12 недели или 16 недели ги транспортираат до слој cage.Its предност е зголемување на производството на јајца до 98%, што е многу лесно да се справи пилешко отпад и намалување на болест transmission.Life век е 15- 20 години.

  1.Easy да assemble.Feeding и лесен за управување, освен просторот, ефикасно спречување на заразни болести, да се зголеми стапката на преживување

  2.Number на кокошки секоја единица површина далеку ја надминува flating начинот на одгледување, може да го зголеми од 50% до 100%

  3. пилешко ѓубриво и кокошки се целосно изолирани, ѓубриво може да биде директно до појас чистење ѓубриво, куќна прашина значително намалена, помалку шанси за болест преку инфицирани измет, значително ќе се намали смртноста на кокошки

  4. пилешко ограничена само на минималниот износ на вежба, потрошувачката на енергија, освен храна

  5.Egg стапка на кинење, висока чистота

  6. пилешко може значително да се намали попреченост

  Материјал : Q235 Национален стандард ниска употреба на јаглерод челична жица решетката

  карактеристики:

  1.Driving хранење. заштеда на енергија, лесен за ракување.

  2.Save храна и намалување на трошоците храна.

  3. На дното мрежа може да се заврти по разумна агол за да се обезбеди јајце ролни нежно и без проблеми. дното нето топло поцинкуван мазна, без burrs, нема да го прободе пилешки нозе и јајца.

  отпорност 4.corrosion, услугата живот до 15-20 години

  5. структура на хоризонтална и вметнете врата, која е од корист за да се спаси на храна, што е погодно за ракување и не се врати да се кандидира на пилешко.

  6. висина на слојот широчина е зголемен, и се додава на врвот нето за секој слој за да се олесни вентилација, осветлување и превенција на епидемија.

  7.Centralized за управување за да се заштеди енергија и ресурси; Усвојување напредни систем за вентилација, осветлување систем и автоматски систем за контрола за да се заштеди енергија, да обезбеди продуктивноста на трудот и намалување на соодносот материјал.

  8. подвижна лента е донесен за да го исчистите измет, така што измет на пилешко се суви и гранули, намалување на загадувањето, а стапката на повторна употреба на пилешко измет е висока.

  Производ Површинска обработка :

  1.Electro галванизација

  Површината мазна, и светли, и цинк слој: 20-30g / m2

  Векот на траење: 8-10 години. Овој тип е многу популарен меѓу клиентите.

  2.Hot цинк галванизација

  површината на цинк е дебела, Таа има висока отпорност на корозија

  на површината имаат цинк јазол, а не дека се изедначи

  Векот на траење: 15 години - Дури и за подолго време под добри одржување.

  компанијата

  Шандонг Hengyi Сточарство Машини CO., LTD. се наоѓа во Longkou, една прекрасна морскиот брег град во Yantai, провинцијата Шандонг, која има удобен превоз, источно од Yantai, Кингдао југ, во близина на пристаништето на Запад Longkou, северно Далиан низ sea.it е технолошки индустриски субјекти кои ги комбинира истражување, производство promotion.It и произведува метални производи како што се пилешко кафези, свиња подигање на опрема, сточарството машини, ладно мрежи за чување на воздух и така натаму, кои се многу пофален од страна на корисниците.

  Со цел да одговараат на потребата за развој на сточарството, во собата на автоматски механички опрема произведена од страна на нашата фабрика реализира автоматска контрола на храната за системот, систем за вентилација, пиење вода систем, измет систем и има карактеристики на разумни структура, стабилни перформанси и силна издржливост.

  Машините за сточарство во нашата фабрика може да гарантира на услугата живот на петнаесет years.In користење на големи фарми во светот, нашата опрема има постигнато добри results.We секогаш се придржуваат до деловната филозофија на "квалитетот, како опстанок, углед за развој, единство и напредок, континуирана иновација "

  Нашата фабрика секогаш ги зема задоволството на клиентите како своја одговорност, со нашиот интегритет, одлични производи и одлична услуга за да се изгради мост за да се обезбеди најдобра услуга за двете нови и стари клиенти. Добредојдовте на клиентите да дојдат да се консултираат со цел, ние ќе бидеме среќни да ви овозможи со задоволителна услуга.

   фабрика

  f6cebe1fad866377836666a4c9827571

  случај

  сертификат

  сертификација

  f6cebe1fad866377836666a4c98275711

  Ние сме производител на сточарството машини. не странски трговски company.We имаат фабрика цена кој е најдобар.

  Имаме целосна видови на сточарството machinery.The сточарството машини во нашата фабрика може да гарантира на услугата живот на петнаесет години.

  Ние не се само високо квалитетни производи, но, исто така, висок квалитет на услуги. ние ќе бидеме среќни да имаат можност да ви овозможи со задоволителна услуга.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи